header stip
logo background

Pojištění v životě

Jsou okamžiky, které dokáží změnit náš život na dlouhou dobu, některé pak definitivně. Zlomíte si ruku, kterou potřebujete ke psaní, jelikož jste spisovatel nebo v horším případě Vám ji ukousne krokodýl, během plavby po Nilu. V životě se může stát opravdu cokoli a podnikavci si toho včas všimli a dokážou nás pojistit snad proti všemu.

Plný pytel pojištění

Ono by to ještě nebylo tak zlé, ale různých pojištění je celá řada. Jedno je na tohle a tohle, ale zase tam nepatří tamto, co by tam člověk vlastně čekal, jelikož je to v jiné pojistce a tak dále a tak dále. Produktů je celá řada a kdyby chtěl být člověk důsledný, musel by celý svůj plat investovat jenom do pojistek.

Havarijní pojištění

Napadá mě třeba takové havarijní pojištění. Platíte za něj ročně hodně vysoké částky, které se vám nikde neukládají a jediný způsob, jak si peníze vybrat, je někoho nabourat. Při rychlém přepočtu mi to vychází, ze by to chtělo totálně sešrotovat pár aut za život, abyste si svůj vklad vybrali.

Pojistka „na blbost“

Ale stát se může opravdu cokoliv a nemíním tady nikomu vymlouvat pojištění, sám jich pár mám. Pro jednu pojistku mám ale opravdu slabost. Jmenuje se pojištění odpovědnosti a lidově se jí říká pojistka na blbost. Krásné a nádherné, máte-li tedy v úmyslu provádět blbosti, pojistěte se. Možná i tak by se to dalo pochopit. Nebo co třeba slogan „Vzdejte se vlastní zodpovědnosti již za dva tisíce ročně!“.