header stip
logo background

Cena plynu EON

Ceny energií tvoří podstatnou část rodinného rozpočtu a je přirozené, že se snažíme za elektřinu, plyn a teplo platit co nejméně. Ještě před několika lety bylo nemožné změnit dodavatele energií, po uvolnění trhu s elektřinou a plynem už si můžeme vybrat dodavatele energie podle sebe.

Energetická společnost E.ON u nás nejdříve působila jako dodavatel elektřiny, dnes je možné od E.ONu odebírat i plyn. A jaké ceny plynu EON nabízí?

Výpočet ceny plynu

Výpočet ceny za metr kubický plynu je poměrně složitý. Nedá se vyjádřit jednoduchou tabulkou – záleží totiž hned na několika parametrech. Předně je cena plynu závislá na místě Vašeho bydliště, dále pak na Vaší roční spotřebě plynu. Pokud plyn používáte pouze na Vaření, bude pro Vás cena plynu od EON jiná než když budete plynem i topit a zajišťovat si dodávku teplé vody.

Kalkulátory ceny plynu

K výpočtu ceny plynu, podobně jako je tomu u výpočtu ceny elektřiny, se používají kalkulátory ceny plynu. Stejně jako kalkulačky ceny elektřiny jsou i kalkulačky ceny plynu dostupné on-line na internetu a zpravidla zahrnují porovnání cen plynu od více dodavatelů. Můžete si tak srovnat ceny plynu od EONu, ceny plynu od RVE apod. Takovýto kalkulátor a srovnávač v jednom můžete najít například na této stránce.

Volba správného dodavatele plynu

Vzhledem k tomu, že ceny plynu mají neustále rostoucí tendenci, můžete volbou správného dodavatele plynu výrazně ulehčit Vašemu rodinnému rozpočtu. Zejména pokud máte rodinný domek a na plyn jste odkázáni i v oblasti vytápění, může pro Vás být přechod k levnějšímu dodavateli plynu zásadním krokem.