header stip
logo background

Financování auta

Auto je dopravní prostředek, který je pro mnohé klíčovým. Pro někoho je nutností kvůli práci, pro jiného vzhledem k dětem a další třeba bydlí mimo dosah veřejné dopravy. Důvodů je mnoho. My se teď pojďme podívat, jak se dá pořízení auta profinancovat.

Jedna z možností je, našetřit si na něj. Není to špatná možnost, protože si nemusíme peníze od nikoho půjčovat a pak mít většinou několik let na krku břemeno ve formě splátek. Někdy ovšem tolik času nemáme a potřebujeme situaci vyřešit akutně.

Leasing

Možností proto může být leasing. Leasing je v dnešní době nabízen ve dvou podobách a to jako finanční nebo operativní. Tyto dva produkty se liší systémem splácení a vlastnictví financovaného statku, v tomto případě automobilu. Pro zjednodušenou představu si můžeme říct, že po skončení operativního leasingu zůstává auto nadále ve vlastnictví leasingové společnosti.

Spotřebitelský úvěr

Pro pořízení automobilu můžeme ale také využít běžného spotřebitelského úvěru neboli půjčku na auto. Tuto možnost se vyplatí využít spíše u ojetého vozidla s předpokládanou nižší pořizovací cenou. Výhodou je, že nemusíte dokládat tolik náležitostí, jako u běžného leasingu.

Autosalony a autobazary

O leasing nebo různé druhy úvěrů můžete žádat u mnoha bankovních i nebankovních společností na trhu. Většinou ale stačí navštívit autosalon nebo autobazar, ve kterém Vám také nabídnou možnosti financování a pomohou Vám s jejich vyřízením.