header stip
logo background

Pojištění

Pojištění je celá řada druhů a typů. Není nutné, abychom měli uzavřena všechna možná pojištění (jak se nás někdy snaží přesvědčit někteří pojišťovací agenti), na druhou stranu bez některých pojištění bychom zbytečně se vystavovali velkým rizikům.

Zdravotní pojištění

Zdravotní pojištění musí mít zřízeno ze zákona každý občan České republiky. Jste-li zaměstnanec, platí za Vás zravotní pojištění zaměstnavatel, za děti, sociálně slabé a nezaměstnané platí zdravotní pojištění stát.

Životní pojištění

Životní pojištění je finanční produkt, který nám má zajistit, že pojištěný člověk dostane v případě nenadálé nešťastné události finanční zajištění. Toto pojištění může mít několik variant – kapitálové, rizikové, flexibilní, investiční, důchodové.

Cestovní pojištění

Toto pojištění sice není povinné, ale pro cesty do zahraničí by mělo být samozřejmostí. Předejdeme tak nepříjemnostem v případě úrazu nebo náhlého onemocnění. V některých případech nám může ušetřit i statisíce. Součástí cestovního pojištění může být i pojištění zavazadel, pojištění zodpovědnosti, úrazové pojištění nebo pojištění storno poplatků.

Pojištění majetku a zodpovědnosti

Pojištění majetku a zodpovědnosti může zahrnovat pojištění nemovitosti – domu bytu či rekreačního objektu, pojištění domácnosti, pojištění zodpovědnosti za škodu a další.

Autopojištění

Vedle povinného pojištění zodpovědnosti z provozu motorového vozidla (neboli lidově povinného ručení) zahrnuje autopojištění také havarijní pojištění nebo nejrůznější připojištění rýkajících se provozu automobilu – pojištění autoskel, pojištění vykradení auta. K autopojištění mohou být také poskytnuty nejrůznější asistenční služby.