header stip
logo background

Kreditní karty a Western Union

Je to už pár let, co jsme si s přítelkyní vyrazili na dovolenou do Bulharska. Vzali jsme si sebou nějakou hotovost s tím, že když budeme potřebovat víc, vybereme si z bankomatu. V rámci Evropské unie to přece nemůže být žádný problém.

Bankomat

Píšu o tom samozřejmě proto, že ta situace nakonec nastala a my potřebovali vybrat další peníze. Vydali jsme se tedy k nejbližšímu bankomatu, ale ono ejhle peníze nám to vydat nechtělo a ani jsme přesně nerozuměli proč. Začali jsme proto zjišťovat, kde se stala chyba, vždyť peníze na účtu byly a karta byla mezinárodní.

Není kreditka jako kreditka

Peníze už jsem v zahraničí párkrát vybíral, dokonce z karty stejné hodnoty, akorát vydané jinou bankou. Po delším pátrání se nám záhadu podařilo vyřešit. Problém byl v tom, že banka, která kartu vydala, tenkrát měla jiná pravidla a člověk si musel zvlášť aktivovat výběr a platby v zahraničí.

Western Union

Ale co teď, my byli bez peněz a museli jsme situaci nějak vyřešit. Ještě že má člověk pár opravdu dobrých přátel, kteří mu pomohou. Kamarád přišel s nápadem, že by se peníze dali poslat přes Western Union. V jednom městě peníze vložíte a v druhém si je, ten komu jsou určeny, na základě dokladu vybere.

A hledejte a hledejte

Vydali jsme se tedy z přímořského letoviska do velkého města, kde mělo být hned několik poboček Western Union, na základě informací z pražské pobočky. Prošli jsme celé město hned několikrát a nikde nic, ani na poště, kde to měla být tutovka. Zklamaní jsme to k večeru vzdali a za poslední peníze se tam vydali druhý den. Když už jsme to téměř vzdali, narazili jsme na úplně malou směnárnu a světe div se, ta snad jediná opravdu fungovala!