header stip
logo background

Kreditní karty

Kreditní karta je moderní platební nástroj, který má usnadnit naše nákupy. Kreditní karty najdeme jak v nabídce bank, tak i nebankovních společností. Podívejme se, jaké hlavní výhody nám kreditní karta může přinést.

Limit čerpání

Peníze na kreditní kartu můžeme čerpat, i když na běžném účtu nemáme ani korunu. U každé kreditné karty máme nastaven tzv. limit čerpání neboli úvěrový limit – tedy částku, kterou můžeme na kartu čerpat. Ta je nastavena podle individuálních možností žadatele a může to být 10000, 20000, 30000 nebo třeba i 150 000 Kč a více. Záleží na tom, jak banka nebo nebankovní společnost ohodnotí naši bonitu.

Bezúročné období

Každá kreditní karta má také určeno tzv. bezúročné období. Může to být 45, 50, ale třeba také až 55 dní. Znamená to, že když kreditkou zaplatíme za zboží a peníze na kreditné účet převedeme v rámci tohoto období, nebudeme platit žádný úrok ani poplatky a získáváme tak vlastně půjčku zcela zdarma.

Další výhody a benefity

Většina společností, které kreditní karty poskytují, nabízí ke svým kartám také řadu benefitů a výhod. Typicky jsou to slevy na nákupy u vybraných obchodníků – to může být 5%, 10% nebo i 25%, mohou to být slevy na nákup pohonných hmot, slevy na služby telefonního operátora nebo třeba volné letové míle pro cestování letadlem.