header stip
logo background

Kolik mě stála první slečna

V rámci ekonomických úvah jsem se dostal k zajímavému tématu odvíjejícímu se od myšlenky kolik mě stála první slečna. No řekněte, zapřemýšleli jste někdy nad tím kolik vás ta první stála, kolik druhá a třeba třetí? Tuším, že se můžu dostat k zajímavým výsledkům.

Ceny vyšponované už od začátku

Tak jsem teď chvíli zapřemýšlel a už vím, první slečna mě stála obrázek z Mickey Mausem. Slíbila mi za něj, že se vezmem! Fakt, nekecám. Ale nemyslete si, tehdy sehnat takový obrázek dalo pořádnou dřinu, každopádně na Krtečka byste nikoho nesbalili. No nevzala si mě, zřejmě ji někdo časem přeplatil. Škoda, ale co už s tím.

Plať mladej

S přibývajícím věkem ceny rostly a už na základce byly docela vysoko. Já se tenkrát zamiloval, ani nevíte jak. Nemohl jsem na ni přestat myslet. Co jsem ale mohl nabídnout, úsměv a mrknutí oka je zatraceně málo. Ale tenkrát frčeli ještě céčka, taková ta umělohmotná barevná písmenka, co se spojovala v řetěz a každý po nich toužil.

Uprosil jsem tedy rodiče, aby mi jich pár koupili a naučil se s nimi absolutně přesně házet. Nejen, že jsem byl nejlepší z celého ročníku, ale ještě jsem z nich sestavil řetěz, který se dokonce dvakrát omotal kolem krku a přede všemi jí ho daroval. A byla má! S láskou a něhou jsem ji pak mačkal ručku, dokud nás prázdniny nerozdělily.

Pořád je to o penězích

Možná by někoho zajímaly další zkušenosti a přiznám se, že bych na ně rád zavzpomínal, ale zaplaceno dostanu jen za tři čtvrtiny normostrany, takže jistě chápete, že z finančního hlediska musím v této chvíli skončit. Škoda. Ale co se dá dělat, snad příště.