header stip
logo background

Jak se vydělává

Moje první vydělané peníze byly z brigády, kdy jsme jeli ještě ze střední na chmel. Všichni jsme se už dlouho dopředu těšili, jak si to tam užijeme, kolik vyděláme peněz a co si za ně koupíme. Jednoho nádherného dne jsme tedy vyrazili.

Na nákupu

Před cestou jsme navštívili místní samoobsluhu a udělali nákup na dlouhou cestu. Vždyť to byla cesta přes půl republiky, tak jsme se na ní museli náležitě připravit. Každý tedy koupil láhev vína láhev tvrdého, aby nám náhodou nepochybělo.

První útrata na místě

Dorazili jsme k večeru, notně posilnění alkoholem a šli si prohlédnout místní hospodu. Pár piv se do nás vešlo, což o to, ale to ráno druhý den, bych nikomu nepřál. Asi si dokážete představit, jak nám na poli bylo. Naštěstí během namáhavé celodenní práci jsme to ze sebe všechno vypotili a k večeru jsme se začali, kupodivu, těšit na pivo.

Zábava

Místní hospodský nám po druhém pivu prozradil, že ve vedlejší vesnici se koná zábava a to byla informace, která se nedala jen tak přejít. Na zábavě jsme se bavili náramně, místním slečny i ty přespolní jsme zvali každou chvilku na drink, prostě nádherný večer.

V zisku nebo ve ztrátě?

Ráno bylo podobné, jako to předchozí, ale večer přišla zase ta žízeň. Tak to kupodivu trvalo po celou donu brigády a peníze, které jsme měli na pobyt velmi rychle mizely. Když jsem si pak po cestě zpátky přepočítal, kolik jsem vydělal a kolik utratil, zjistil jsem, že to není tak zlé. Domů jsem se vracel dokonce se ziskem, byť to byla stokoruna.