header stip
logo background

Jak jsem si koupil první mobil

Mobilní telefony jsou dnes naprosto něžná věc a dnes už si bez nich život ani pomalu nedokážeme představit. Není to ale tak dávno, kdy se na trhu objevili první dostupné přístroje, podobné těm dnešním. Tenkrát se ještě nehrálo na to, kdo má lepší mobil, ale kdo vůbec nějaký má.

Nemalá investice

Koupit si tenkrát mobil, představovalo nejen investovat slušnou částku za přístroj, ale také nemalé peníze za provolané minuty. Holt byla to novinka a ceny byly úplně někde jinde než dnes. Odhodlat se k takové investici proto nebylo jednoduché, ale když je to tak in, co se dá dělat.

Našetřím si!

Přinutil jsem se tedy k pár měsícům odříkání a začal šetřit. Nebylo to jednoduché, ale vidina takové skvělé věcičky v mé kapse byla silná a dovedla mě k cíli.

Velký nákup

Konečně přišel den, kdy jsem dal dohromady posledních pár korun a vyrazil do obchodu. Po cestě mi párkrát proběhlo hlavou, zda chci opravdu tolik peněz utratit za něco takového, ale už nebylo cesty zpět. Práh prodejny jsem úspěšně překročil a požádal prodejce o vysněný mobil. Zaplatil jsem a utíkal domů.

Mám ho!

Cesta domů mi pak přišla jako celá věčnost, nemohl jsem se dočkat, až si vše vybalím poskládám a… A najednou jsem byl doma, s radostí jsem mobil zapnul, podíval se ještě do prospektu, kolik stojí minuta hovoru, pak jsem si raději sedl k pevné lince a obvolal všechny známé, abych jim oznámil tu úžasnou novinu.